[SO W W-WIE] Kolejne nonsensowne orzeczenie (brak pełnomocnictwa + zwrot pozwu), pewnie jeszcze to podtrzymają w Apelacyjnym. Spór z bankiem o wypowiedzenie umowy konta spółki panamskiej przez bank

Skandaliczne orzeczenia lub zachowania sądów. W sprawach Piotra Niżyńskiego. Czy z naszych podatków utrzymujemy darmozjadów, a politycy i tak wygrają, co zechcą?
piotrniz
Site Admin
Posty: 425
Rejestracja: śr mar 18, 2015 1:11 pm

[SO W W-WIE] Kolejne nonsensowne orzeczenie (brak pełnomocnictwa + zwrot pozwu), pewnie jeszcze to podtrzymają w Apelacyjnym. Spór z bankiem o wypowiedzenie umowy konta spółki panamskiej przez bank

Post autor: piotrniz »

Im bardziej niereprezentatywne i niemądre, niesłuszne teorie prawne, tym bardziej -- jak krwi -- potrzebują uznania od "wszystkich znamienitości", które im trzeba dorobić, potencjalnie dla publicznego pokazania. Teraz więc oczywiście wszyscy muszą od dołu do góry przyklaskiwać.

Jakkolwiek w tej części sprawy (albowiem właśnie część jej wyłączono i przekazano, zgodnie z prawem, do sądu rejonowego) nie jest w ogóle potrzebny ten drugi powód (Sidereus Investments Inc.) i sąd powinien widzieć w niej tylko powoda w postaci mnie osobiście (też tu błądzi, bo mimo odesłania kopii pozwu do SR i wyłączenia tej części sprawy, opłaty nadal nalicza tak, jak gdyby było 2 powodów), tym niemniej zarządzenie, że w ogóle zwracany jest pozew "w stosunku do powoda Sidereus Investments Inc." wobec nieusunięcia braku formalnego jest tak kuriozalne, że aż je tu przedstawiam dla napiętnowania.
Koniecznie chcieli jakoś dogryźć. A gdybym tego nie zaskarżał, to pewnie w przyszłości by wytykali mi "prawomocne orzeczenie", a ponadto robili ze mnie jakiegoś niedojdę. W każdym razie małe opóźnienie nie zaszkodzi.

Zwrotem z "braku pełnomocnictwa", i to nawet wykonywanym mimo uzupełnienia tego pełnomocnictwa (już i tak od początku istniejącego, no, ale trzeba się dostosowywać do szykan i załatwiać nowe dokumenty...) i mimo tego, że miałem prawo być pełnomocnikiem, stosuje się też w innych sprawach z tą spółką: II C 87/15 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie (już chcą nawet robić zwrot pieniędzy, choć powinni sprawę prowadzić dalej na podstawie istniejących akt; skarga do prezesa na ten temat chyba przepadła, 0 odpowiedzi od 3 miesięcy), XVI GC 492/16 w Sądzie Okręgowym w Warszawie (sprawa o domeny, kilka razy widać było takie zakusy, by pozew zwracać, ślinili się jakby na myśl o tym, tzn. były wezwania do uzupełnienia pozwu pod rygorem zwrotu, no, ale mimo wszystko z tego nie skorzystali, natomiast zarezerwowali sobie na koniec sprawy, gdy już doręczono pozew drugiej strony i było spotkanie informacyjne, jakieś zawieszenie sprawy na rok, umorzenie -- to na razie przyszłość -- po czym w końcu przedawnienie roszczenia, bo na nowo wniesiony pozew, którego sprawę po roku zawieszenia umorzono, będzie już nie do wygrania ze względu na to, że pozwany jest zdeterminowany podnosić zarzut przedawnienia).

---

Oto więc to obecne orzeczenie i uzasadnienie od sędziego -- przypomnę, to sprawa przeciwko Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. [zrobił się nieprzychylny wkrótce po tym, jak go przejęło państwo; takie podkupywanie zdarzało się już wcześniej, tutaj mój bank podkupiono za publiczne pieniądze, a kiedyś odkupiono prywatną firmę, w której pracuje mój ojciec, tj. Elektrociepłownie Warszawskie]:
Załączniki
zwrot-0001.png
zwrot-0001.png (442.2 KiB) Przejrzano 6646 razy
zwrot-0002.png
zwrot-0002.png (527.14 KiB) Przejrzano 6646 razy
zwrot-0003.png
zwrot-0003.png (529.33 KiB) Przejrzano 6646 razy
zwrot-0004.png
zwrot-0004.png (377.44 KiB) Przejrzano 6646 razy
piotrniz
Site Admin
Posty: 425
Rejestracja: śr mar 18, 2015 1:11 pm

Re: [SĄD OKRĘGOWY W WARSZAWIE] Kolejne nonsensowne orzeczenie (częściowy zwrot pozwu). Spór z bankiem o wypowiedzenie umowy konta spółki panamskiej przez bank. Pewnie jeszcze to podtrzymają w Apelacyj

Post autor: piotrniz »

Zażalenie
Załączniki
zażalenie-1.jpg
zażalenie-1.jpg (236.37 KiB) Przejrzano 6641 razy
zażalenie-2.jpg
zażalenie-2.jpg (326.53 KiB) Przejrzano 6641 razy
zażalenie-3.jpg
zażalenie-3.jpg (290.52 KiB) Przejrzano 6641 razy
zarzuty-1.jpg
zarzuty-1.jpg (311.08 KiB) Przejrzano 6642 razy
zarzuty-2.jpg
zarzuty-2.jpg (327.03 KiB) Przejrzano 6642 razy
zarzuty-3.jpg
zarzuty-3.jpg (282.99 KiB) Przejrzano 6642 razy
zarzuty-4.jpg
zarzuty-4.jpg (287.4 KiB) Przejrzano 6642 razy
zarzuty-5.jpg
zarzuty-5.jpg (268.98 KiB) Przejrzano 6642 razy
zarzuty-6.jpg
zarzuty-6.jpg (266.65 KiB) Przejrzano 6642 razy
zarzuty-7.jpg
zarzuty-7.jpg (279.04 KiB) Przejrzano 6642 razy
zarzuty-8.jpg
zarzuty-8.jpg (113.48 KiB) Przejrzano 6642 razy
ODPOWIEDZ